KONSPEKT ZAJĘĆ (6)

pelkins77

Tytuł zajęć:

Marihuana (nie)uzależnia

Cele:

  • Podniesienie świadomości na temat skutków zażywania marihuany.
  • Uświadomienie mechanizmów uzależnień.
  • Ukazanie konsekwencji ryzykowanych i przestępczych zachowań.
  • Zwrócenie uwagi na wydarzenia, które stają się „punktem zwrotnym” z życiu.

Czas trwania:

2 x 45 minut

Metody:

  • mini wykład informacyjny,
  • opis,
  • burza mózgów,
  • metoda sytuacja,
  • metoda eksponująca (film edukacyjny pt. „Uwolnieni_NORBERT”)
  • studium przypadku,
  • dyskusja.

Pomoce:

  • film edukacyjny pt. „Uwolnieni_NORBERT”
  • tablica, marker/kreda, kartki, długopisy

Przebieg zajęć:

  1. Powitanie uczestników zajęć.
  2. Zapoznanie uczestników z tematem zajęć, celem zajęć i sposobami pracy podczas zajęć.
  3. Wspólne stworzenie zasad pracy podczas zajęć.
  4. Burza mózgów wokół pytania: Czy marihuana uzależnia?
  5. Prezentacja filmu edukacyjnego pt. „Uwolnieni_NORBERT”
  6. Dyskusja na temat:
    1. sytuacji rodzinnej Norberta,
    2. postawy Norberta wobec marihuany w trakcie jej zażywania i po leczeniu uzależnienia od marihuany,
    3. zachowań ryzykowanych podejmowanych przez Norberta,
    4. motywacji do podjęcia leczenia uzależnienia od marihuany.
  7. Pytania podsumowujące:
    1. Dlaczego Norbet nadal żyje, chociaż było wiele sytuacji, w których mógł nie przeżyć?
    2. Jakie są konsekwencje zażywania marihuany?
    3. Jakie czynniki chronią przed uzależnieniem?
  8. Podsumowanie zajęć pytaniem: „Z dzisiejszych zajęć dowiedziałem się…”, „Najbardziej podobało mi się…”, Inaczej można byłoby zrobić…”
  9. Podziękowanie za udział w zajęciach
(Visited 78 times, 1 visits today)
Next Post

KONSPEKT ZAJĘĆ (5)

Tytuł zajęć: Skutki choroby alkoholowej Cele: Podniesienie świadomości na temat skutków nadużywania alkoholu. Uświadomienie mechanizmów uzależnień. Ukazanie konsekwencji przestępczego stylu życia. Czas trwania: 2 x 45 minut Metody: mini wykład informacyjny, opis, burza mózgów, metoda sytuacja, metoda eksponująca (film edukacyjny pt. „Uwolnieni_MICHAŁ”) studium przypadku, dyskusja. Pomoce: film edukacyjny pt. „Uwolnieni_MICHAŁ” […]